Wykryto lukę CCleaner w kompilacji CCleaner

Najnowsza luka CCleaner została znaleziona w kompilacji hostowanej przez organizację. Chociaż kompilacja została podpisana przy użyciu ważnego certyfikatu, złośliwy kod najprawdopodobniej został dołączony przez zewnętrznego atakującego. Możliwą drugą przyczyną jest konto niejawnego testera lub złośliwy kod, który został celowo dołączony do środowiska kompilacji. Ta luka została odkryta 12 kwietnia, a zespół CCleaner bada problem. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie wydana poprawka dla tego błędu.

CCleaner jest w 100% bezpieczny
CCleaner to popularne narzędzie do czyszczenia dysków. Jego celem jest naprawienie rejestru systemowego i usunięcie niepotrzebnych plików, zwiększając w ten sposób szybkość i wydajność komputera. Co więcej, może wyeliminować niechciane narzędzia śledzące reklamy i historię Internetu. Ponadto usunie nieużywane pliki z dysku twardego. Krótko mówiąc, CCleaner jest bezpieczny i całkowicie wolny od złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego lub oprogramowania reklamowego.

CCleaner jest bezpieczny w użyciu, a oprogramowanie zawiera szereg narzędzi do usuwania niepotrzebnych plików i nieużywanych plików tymczasowych. Usuwa również pliki cookie, pliki pamięci podręcznej i inne treści związane z prywatnością. Jednak korzystanie z narzędzia do czyszczenia rejestru nie jest bezpieczne, jeśli nie wiesz, co robisz, ponieważ może on zakłócać rejestr komputera. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że CCleaner jest bezpieczny w użyciu na twoim komputerze.

Nie infekuje komputera złośliwym oprogramowaniem
CCleaner to program narzędziowy dla systemu Windows, który usuwa niepotrzebne pliki, nieprawidłowe klucze rejestru systemu Windows i złośliwe pliki z komputera. Wcześniej otrzymał od CNET ocenę „bardzo dobry”, ale niedawno został zhakowany i zainfekowany złośliwym kodem. To złośliwe oprogramowanie ma na celu kradzież danych z komputera i narażanie systemu na dalsze ataki. Aby się chronić, ważne jest, aby korzystać z niezawodnego programu antywirusowego.

CCleaner nie jest bezwartościowy, ale narzędzia innych firm lepiej czyszczą komputer. Chociaż nie jest bezwartościowy, nie jest najlepszą opcją dla większości użytkowników. Twórcy złośliwego oprogramowania często ukrywają swoje programy jako legalne narzędzie do kradzieży danych osobowych. CCleaner ma dobrą reputację jako narzędzie do czyszczenia, ale jego wersja 5.3 została narażona na przejęcie złośliwego oprogramowania, które może spowodować poważne uszkodzenia komputera.

Przyspiesza uruchamianie
Rejestr może spowolnić działanie komputera. Użycie CCleaner do wyczyszczenia rejestru może przyspieszyć jego działanie. Program ma na to dwa sposoby: poprzez usunięcie „śmieciowych plików” i wyczyszczenie systemu. Jednak w prawdziwym użyciu CCleaner może spowolnić komputer. Po pierwsze, usunie pliki pamięci podręcznej przeglądarki. Po drugie, przyspieszy czas uruchamiania, wyłączając programy, które nie są potrzebne.

CCleaner to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do optymalizacji uruchamiania. To bezpłatne pobieranie przeskanuje uruchamianie komputera i usunie niepotrzebne pliki. Wyłączenie niechcianych programów jest łatwe i możesz sprawdzić, czy rzeczywiście są potrzebne, korzystając z menedżera zadań. Alternatywnie możesz użyć narzędzia startowego w programie CCleaner, aby wyświetlić bardziej obszerną listę elementów do odinstalowania. Te wskazówki przyspieszą czas uruchamiania i sprawią, że Twój komputer będzie działał szybciej!

Usuwa niepotrzebne pliki
Niepotrzebne pliki są bezużyteczne i zajmują cenne miejsce na komputerze. Są również dość trudne do usunięcia ręcznie i musisz polegać na programach innych firm. Ręczne usuwanie niepotrzebnych plików jest nie tylko czasochłonne, ale prawie niemożliwe. Nie wspominając o tym, że proces znajdowania tych plików to niekończąca się bitwa. Na szczęście istnieje rozwiązanie – Ccleaner automatycznie usuwa niepotrzebne pliki.

Ccleaner przeskanuje wszystkie pliki w twoim systemie i przeanalizuje je przed ich usunięciem. Wyczyści również rejestr i wyeliminuje ewentualne problemy z uruchamianiem. CCleaner umożliwia również wyłączenie programów działających w tle i zapisanie procesu czyszczenia w pliku tekstowym. Chociaż CCleaner jest przydatnym narzędziem do usuwania niepotrzebnych plików, nie może odzyskać danych. Zamiast tego powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalisty, jeśli chcesz przywrócić ważne dane.