Pożyczki pozabankowe – czy warto z nich korzystać?

Każdy z pewnością spotkał się już z reklamą pożyczki pozabankowej. Dla wielu jednak, wciąż ta forma wsparcia finansowego wzbudza wiele wątpliwości. Nic dziwnego! Jeśli chodzi o pieniądze warto podejść do sprawy z rozsądkiem i ostrożnością. Kluczem do tego jest jednak wnikliwe sprawdzenie warunków udzielanego kredytu oraz oszacowanie swoich możliwości. Jeśli wszystko zostanie dobrze zrozumiane, nie jednokrotnie okaże się, że oferta pożyczki, jest wygodniejsza niż te proponowane w bankach. 

Zalety pożyczek pozabankowych: 

Wygoda i szybkość! Oferty pożyczek pozabankowych(https://ysa.pl/pozyczki-pozabankowe/) cechuje minimum formalności i bardzo szybki czas weryfikacji. Często wystarcza sam dowód osobisty, zatem nie ma konieczności kompletowania dodatkowych dokumentów, co bywa kłopotliwe i czasochłonne. Istotną kwestią jest również fakt, że wiele instytucji pozabankowych, udziela pożyczek na podstawie deklaracji klienta, czyli bez szczegółowych weryfikacji dochodów i historii kredytowych. Dzięki temu, gwarantują również szybkie przekazanie gotówki do dyspozycji pożyczkobiorcy.

Na co należy uważać? 

Mimo wielu, niewątpliwych zalet pożyczek pozabankowych, warto w ich przypadku zachować ostrożność. Wszystko z dbałości o własny interes i unikniecie niechcianych zagrożeń. Ważną kwestią jest przypilnowanie terminu spłaty pożyczki, gdyż wszelkie opóźnienia wiążą się odsetkami, niekiedy bardzo wysokimi. Istotnym zagrożeniem jest wpadnięcie w spiralę pożyczkową, czyli zaciąganie kredytu, na spłatę wcześniejszego. Decyzja musi być w pełni świadoma i przemyślana.